A hazai meddőségi klinikák gyakorlatát kritizálta a modell-influenszer, aki maga is érintett. Sürgreti, hogy a magyar családok a legmodernebb reprodukciós orvosi lehetőségekhez férhessenek hozzá.
Ráthonyi-Palácsik Tímea néhány napja egy podcastben arról beszélt, szörnyűnek tartja, hogy a nők felesleges hormonkezeléseket kapnak, mert kromoszóma-rendellenes embriókat is beültetnek a hazai klinikákon. A celeb éveken át nyíltan kommunikálta küzdelmét, hogy saját családja lehessen. Több sikertelen meddőségi kezelés után végül béranyától született első gyermeke, majd menet közben maga is teherbe esett, így két gyermeke között csak körülbelül fél év van.A Fertility Fórum című orvosi podcast egyes részleteit az Instagram-oldalán is megosztotta, azt írva: küzdeni fog azért, hogy a magyar családok a legmodernebb reprodukciós orvosi lehetőségekhez férhessenek hozzá, és reméli, hogy az új politikai rendszer felülvizsgálja a jelenlegi jogszabályi környezetet, és a döntéshozók nyitottak lesznek a modern reprodukciós eljárások megfontolására és bevezetésére.„Ehhez új jogszabályok szükségesek. Bízom abban, hogy a jövőben olyan szakmai és társadalmi párbeszéd alakul ki, amely lehetővé teszi a meddőségi kezelések korszerűsítését Magyarországon. A meddőségi ellátás fejlesztésének egyik kiemelt célja lenne a preimplantációs genetikai vizsgálatok elérhetőségének biztosítása. Ennek segítségével az embriók beültetése előtt lehetőség nyílna súlyos kromoszóma-rendellenességek kiszűrésére! Őszintén remélem, hogy idővel a Tisza Párt megteremti ennek a lehetőségét, és megvalósítja ezt a régóta várt változást” – fogalmazott Ráthonyi-Palácsik egy 24 órán át elérhető történetben, amelyben megjelölte Magyar Péter miniszterelnököt és a Tisza Pártot is.Végül arról írt, hogy a korszerű genetikai szűrés időt takaríthat meg a családalapítás előtt álló pároknak, javíthatja a meddőségi kezelések eredményességét és hozzájárulhat több gyerek születéséhez. https://pulzus.hvg.hu/egeszseg/20260318_termekenyseg-javitasa-eletmod-etkezes-dietak






