A kékre mázolt és a zöldülő medence az emlékműnél – Fotó: ReutersÁllítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Június elején rendelte el Donald Trump amerikai elnök, hogy kékre kell mázolni a Washington DC-ben található Lincoln-emlékmű medencéjének alját, mert szerinte úgy szebb. Néhány héttel később viszont sokaknak feltűnt, hogy inkább zöldbe kezd hajlani a medence árnyalata, mivel erősen algásodni kezdett – írja a Reuters.Trump június 6-án jelentette be, hogy végeztek a medence felújításával. Kedden hidrogén-peroxidot kezdtek önteni a medencébe, hogy megfékezzék a zöld színnel járó algavirágzást.Ennek tetejében még a kék festékréteg is hámlani kezdett a medence aljáról, az alábbi videóban jól látszik, hogy nagy darabokban jön le a nemrég felkent festék.Ahogy korábban is írtuk, egyértelmű, hogy az elnök igyekszik a saját képére és ízlésére formálni az amerikai fővárost. Trump arcképe hatalmas molinókon jelent meg az igazságügyi minisztérium és a munkaügyi minisztérium épületén.A Fehér Házban lebontatta a keleti szárnyat, hogy egy hatalmas báltermet építsen, amit a kormányon belül úgy emlegetnek, mint „Donald J. Trump elnöki bálterem”. A Fehér Házhoz tartozó Eisenhower épületet átfestetné fehérre, mert az szerinte szebb, a Fehér Házat pedig arannyal borította be.