Foszlik róla a festék és ellepték az algák - nincs valami jó állapotban a Lincoln-emlékmű tükörmedencéje, főleg annak tükrében, hogy nemrég renoválták az Egyesült Államok alapításának 250. évfordulója alkalmából jövő hónapban tartandó ünnepségsorozatra.

A helyzet annyira súlyos, hogy Donald Trump amerikai elnök személyesen tekintette meg a károkat, azt állítva, hogy a probléma „vandálok” számlájára írandó - írja a Guardian.

Az elnök már saját közösségi médiaplatformján is bejelentette, hogy a tükörmedence vizét részben le kell engedni, a helyreállítási munkák pedig azonnal megkezdődnek.

„Most vizsgáltam meg, és csak annyit tudtam mondani magamnak és a körülöttem állóknak: HŰHA, ki tenne ilyet?” – írta Trump, de az nem részletezte, hogy ilyen vandálokra gyanakszik.

Azt már korában elismerte, hogy a medence rohamtempójú, 14,2 millió dolláros felújítása után „valódi problémák” keletkeztek, csakhogy ezt nem a felújítási munkálatok hevenyészettségével, hanem szándékos károkozással magyarázta, kijelentve, hogy „sok embert letartóztattak a gyönyörű tükörmedencénk szégyenletes megrongálásával kapcsolatban”.