Do kolizji doszło w sobotę 13 czerwca przed godziną 15 na ulicy Szarych Szeregów w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie). Policja opublikowała nagranie z kamer miejskiego monitoringu, na którym widać, jak Audi wjechało w Volkswagena. Po zdarzeniu kierowca Audi oraz podróżujący z nim pasażer próbowali uciekać pieszo.
Interwencja policjanta pozwoliła zatrzymać kierowcę AudiŚwiadkowie kolizji pobiegli za mężczyznami. Nadkomisarz Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim przekazał, że zatrzymano ich dzięki natychmiastowej reakcji policjanta, który był w czasie wolnym od służby, a także innych osób znajdujących się w pobliżu miejsca zdarzenia. Żaden uczestnik kolizji nie odniósł poważnych obrażeń.
Zobacz wideo
30-latka przyjechała samochodem na komendę. Miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie
Policja przedstawiła zarzuty mężczyźnieBadanie wykazało, że kierowca Audi miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policja ustaliła też, że 27-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Na miejscu kolizji pracowali śledczy, którzy podczas oględzin samochodu zabezpieczyli narkotyki.Ze wstępnych badań wynika, że w pojeździe znajdowało się prawie 200 gramów mefedronu i tabletki MDMA. Policja przedstawiła kierowcy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Odpowie również za spowodowanie kolizji.Redagowała Kamila Cieślik









