Zaměstnanci České televize a Rozhlasu chtějí „hlasitě a viditelně“ vyjádřit nesouhlas se zrušením mediálních poplatků a osekáním rozpočtů veřejnoprávních médií. Vyhlásili výstražnou stávku, znát bude na všech platformách, vysílání ale neohrozí.Stávkový výbor iniciativy Veřejnoprávně, která sdružuje tisíce pracovníků České televize a Českého rozhlasu, vyhlásil s podporou odborů obou médií na pondělí 22. června jednodenní výstražnou stávku.

Pracovníci obou médií tím chtějí dát najevo nesouhlas se změnami ve financování ČT a ČRo, které v pondělí schválila vláda a které by pro ně v důsledku znamenaly výrazné osekání příjmů. Médiím podle nich hrozí masivní propouštění, které pocítí především diváci a posluchači.

Vedení ČT a ČRo jej již v předchozích dnech vyčísily na stovky lidí. Pracovníci obou médií také varují, že v ohrožení jsou jejich každodenní pracovní podmínky, především jejich redakční autonomie, tedy práce bez politických a dalších vlivů.

„Vládní koalice soustavně

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.