Zaměstnanci České televize a Českého rozhlasu vstoupili do jednodenní výstražné stávky. Protestují proti vládou plánované změně financování veřejnoprávních médií. Některé pořady dnes na ČT začínají s minutovým zpožděním. Protesty napříč městy na podporu obou médií Deník N zachytil ve fotogalerii.V ČT a ČRo začala po půlnoci čtyřiadvacetihodinová výstražná stávka. Zaměstnanci tak protestují proti vládnímu plánu zrušit televizní a rozhlasové poplatky a obě veřejnoprávní média financovat ze státního rozpočtu, což podle nich ohrožuje jejich nezávislost.

Stávka se v omezené podobě projevuje také ve vysílání.

„Některé pořady začínají s minutovým zpožděním. Zaměstnanci ČT jsou ve výstražné stávce. Děláme vše pro to, abychom zajistili vysílání i nadále v kompletním rozsahu,“ informuje diváky ČT24 text na liště v horní části obrazovky.

Stovky zaměstnanců České televize oděných v černém se v poledne sešly před budovou Zpravodajství na Kavčích horách k hodinovému protestnímu shromáždění.

Tento článek je exkluzivním obsahem pro předplatitele Deníku N.