„Elhatároztuk, ha valóban erre kényszerítenek minket, akkor valóban nulla forintból építünk kiállítást, és bemutatjuk a rekonstrukció terveit, Lechner Ödön rajzait és az Üllői úti palota díszeit, relikviáit. No-budget, kézműves, sufnituning varázslás. Ha muszáj, ilyet is tud Lechner Ödön és az Iparművészeti Múzeum– ezekkel a szavakkal hívta a Ráth György-villába a sajtót Cselovszki Zoltán, az Iparművészeti Múzeum főigazgatója a napokban arra a kiállításmegnyitóra, ahol az építési és a kulturális minisztérium államtitkára is jelen volt. Akik meg is ígérték, hogy prioritásként kezeli a kormány a múzeum felújításának elkezdését.A látványosan fapados Lechner-kiállítás, bal szélen Cselovszki Zoltán főigazgatóIparművészetei MúzeumA két teremből álló kiállítás építői valóban mindent megtettek, hogy érzékeltessék a fapadosságot, még a képcédulák nyomtatásával sem bíbelődtek, hanem filccel a falra írták fel a tudnivalókat. Az egyelőre még létező, az Iparművészeti Múzeumot is magába foglaló Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központot (MNMKK) arról kérdeztük, miért kell a múzeumnak nulla forintból kiállítást rendezni. Azt a választ kaptuk, hogy a tárlatról „az MNMKK teljes menedzsmentje is csak néhány nappal ezelőtt értesült, annak megvalósításához külön pénzügyi támogatást az Iparművészeti Múzeum (melynek főigazgatója az MNMKK menedzsmentjének tagja) nem kért”. Egy másik – 100 millió forintból tervezett, 50 négyzetméteres, parfümös üvegeket bemutató – kiállítással kapcsolatban pedig azt válaszolta lapunknak az MNMKK, hogy azért nem jött létre, „mert az Iparművészeti Múzeum és a Museum Complex (MC) közötti szerződések átvizsgálása arra derített fényt, hogy az Iparművészeti Múzeum jelentős tartozásokat halmozott fel, melyeket az intézmény saját hatáskörében nem tud teljesíteni.” Az MC raktározza a bezárt múzeum műtárgyait. https://hvg.hu/kultura/20250922_iparmuveszeti-muzeum-felujitas-tiltakozas-elolancAz Iparművészeti Múzeum főigazgatójának akcióját sok dolgozó visszásnak tartja, mintha Cselovszki azt üzenné vele, hogy neki semmilyen felelőssége nincs abban, hogy nyolc éve zárva van a múzeum, nem indult el a felújítás annak ellenére, hogy a tervek készen vannak, a múzeum páratlan gyűjteménye pedig egy magáncégnél van letétben.