Faza grupowa mistrzostw świata powoli się rozkręca. W niedzielę 14 czerwca doszło do jednej z ciekawszych na papierze rywalizacji na tym etapie rozgrywek - w grupie F Holandia mierzyła się z Japonią. Przewidywania zostały przełożone na boisko - dostaliśmy ciekawe spotkanie, w którym padł remis 2:2. I choć według wszelkich statystyk był to wyrównany mecz, to selekcjoner kadry "Oranje", Ronald Koeman zaskoczył wypowiedzią z konferencji prasowej. - Czułem, że się nas bali - powiedział o Japończykach.

TIM HEITMAN / IMAGN IMAGES via Reuters

Holandia z reguły jest stawiana w roli jednego z głównych faworytów do sięgnięcia po końcowy triumf na turniejach międzynarodowych. W przypadku mistrzostw świata w USA, Kanadzie i Meksyku jest inaczej - w narodzie istniały obawy przed fazą grupową, w której to "Oranje" trafili na Szwecję, Tunezję i Japonię. To właśnie reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni byli pierwszymi rywalami Holendrów na tegorocznym mundialu.

Zobacz wideo

Ciekawe spotkanie Holendrów z Japonią. Koeman zaskoczył, choć gra była wyrównana