Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!A Wizz Air több, Spanyolországból Magyarországra tartó utasát annak ellenére büntették meg a kézipoggyászuk mérete miatt, hogy az belefért volna a légitársaság repülőtéren lévő rózsaszínű méretező fémkeretébe – írja a 444 több olvasójára és Facebook-csoportokban terjedő posztokra hivatkozva. Az utasok jó részét az alicantei repülőtéren büntették meg 72 euróra.A lap cikke szerint jellemzően olyan utasokról van szó, akiknek a kézipoggyásza elsőre nem ment bele a méretezőbe, de egy kis nyomkodással vagy egy-egy ruhadarab kivételével belefért volna. Volt aztán olyan is, akinek belement a táskája a fémkeretbe, de a táska pántja kilógott, és azt még be kellett volna tuszakolni mellé. Ezt a lépést azonban a repülőtéri személyzet nem engedte megtenni, és rögtön kártyaleolvasóval és rendőrrel való fenyegetőzéssel követelte a büntetés kifizetését.A Wizz Air a lap megkeresésére közölte, hogy több fórumon keresztül értesültek a spanyol repülőtéren tapasztalt indokolatlanul szigorú eljárásról. Ígéretük szerint kivizsgálják az ügyet és ha kiderül, hogy szabálytalanság történt, akkor egyeztetnek a táskák méretét ellenőrző földi kiszolgáló partnerükkel a helyes eljárásrendről.A 444 teljes cikkét itt lehet elolvasni.
Wizz Airrel jöttek haza Spanyolországból, belefért volna a táskájuk a fémkeretbe, mégis megbüntették őket
Hiába tudták volna belenyomni a táskájukat a rózsaszínű méretezőbe, a személyzet nem engedte nekik.











