Több olvasónk számolt be arról (miközben a Wizz Air-es Facebook-csoportokban is pörögnek a témába vágó posztok), hogy az utóbbi hetekben a légitársaság valamelyik járatával történő hazautazáskor (többnyire Spanyolországban, azon belül Alicantéban) úgy büntették őket 72 euróra, hogy a kézipoggyászuk belefért a rózsaszín méretező fémkeretbe. Megkeresésünk után a Wizz arról tájékoztatott: vizsgálatot indítottak a helyi földi személyzet eljárása miatt, az utasoktól pedig elnézést kérnek.
Illusztráció az egyik panaszkodós csoportból
A repülőtereken a beszállásnál teljesen általános jelenség – ha egyáltalán ellenőrzik a kézipoggyászok, kisbőröndök méretét –, hogy ha nehezen megy bele a keretbe a hátizsák, az utasok kivesznek néhány ruhadarabot, vagy addig szuszakolják, amíg mégis becsusszan valahogy a poggyász. Tapasztalatom szerint ezt eddig nemhogy nem büntették, az ellenőrzést végző személyzet sokszor mosolyogva figyelte, olykor még biztatta is az utast, sőt fizikailag is segített.
Ehhez képest tényleg drasztikus változást tapasztaltak az elmúlt hetekben a Wizz-gépekkel utazók. Ami nyilván nem zárja ki, hogy más fapados – vagy nem fapados – légitársaságoknál is előfordulhat hasonló fejlemény, főleg a szezon beálltával, ám ilyen gyakorisággal szembeötlőek a rózsaszín légitársasághoz köthető történetek.












