Az izraeli pénzügyminisztert, Becalel Szmotricsot is kitiltották Franciaországból, amiért „aktívan népszerűsíti Ciszjordánia annektálását” és „nyíltan követeli Gáza újbóli elfoglalását” – jelentette be Jean-Noël Barrot francia külügyminiszter.
Ő a második izraeli kormánytag, akire ilyen intézkedés vonatkozik, miután május 23-án az ultranacionalista, szélsőjobboldali Itamár Bengvír izraeli belbiztonsági minisztert már eltiltották attól, hogy Franciaország területére lépjen. Őt azért, mert közzétett egy felvételt, amelyben megalázó helyzetben ábrázolja és kigúnyolja a Global Sumud segélyflottilla Gázába tartó, a tengeren elfogott és őrizetbe helyezett aktivistáit.
„Becalel Szmotrics aktívan népszerűsíti Ciszjordánia annektálását, amit nyíltan hirdet, valamint új telepek létrehozását Ciszjordániában, Gáza újbóli elfoglalását, a Palesztin Hatóság gazdasági összeomlását és annak káros következményeit a palesztin népre nézve: ez egy olyan politika, amelyet a nemzetközi közösség túlnyomó többsége, amely határozottan elkötelezett a kétállami megoldás mellett, nem tud elfogadni” – közölte a francia külügyminiszter, hozzátéve, hogy „négy telepes szervezet vezetőjének és 21 erőszakos telepesnek” szintén megtiltották a belépést Franciaországba.













