Franciaország kitiltja a területéről Izrael szélsőjobboldali belbiztonsági miniszterét, Itamar Ben-Gvirt – jelentette be szombaton Jean-Noël Barrot.

A francia külügyminiszter hozzátette: a lépés tükrözi a világ kormányai körében egyre növekvő felháborodást a Gázába tartó aktivista flottilla elleni izraeli fellépés miatt.

A mai naptól kezdve Itamar Ben-Gvirnek tilos francia területre lépnie

– írta az X-en Barrot, hozzátéve, hogy

olasz kollégájával együtt arra kéri az Európai Uniót, hogy vezessen be szankciókat Ben-Gvir ellen.