Franciaország kitiltja a területéről Izrael szélsőjobboldali belbiztonsági miniszterét, Itamar Ben-Gvirt – jelentette be szombaton Jean-Noël Barrot.
A francia külügyminiszter hozzátette: a lépés tükrözi a világ kormányai körében egyre növekvő felháborodást a Gázába tartó aktivista flottilla elleni izraeli fellépés miatt.
A mai naptól kezdve Itamar Ben-Gvirnek tilos francia területre lépnie
– írta az X-en Barrot, hozzátéve, hogy
olasz kollégájával együtt arra kéri az Európai Uniót, hogy vezessen be szankciókat Ben-Gvir ellen.











