Savaitgalį kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ dainininkė Giedrė surengė savo naujos dainos „Jokiam žemėlapio kampe“ televizinę premjerą.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, trečiadienį pasirodė šio kūrinio vaizdo klipas, kurį filmuojant ištiko epizodas, pašiaušęs odą.

„Jaučiau, kad po dainos „Jei Dievui būtų gimusi dukra” esu lengvai prispausta lūkesčių, – sako Giedrė. – Kurį laiką tiesiog leidau sau nieko nekurti. O paskui prisėdau prie pianino ir išrašiau, ką atsimenu iš įvairių laikotarpių. Mano patirčių žemėlapis – ne toks ir menkas, tad kiek paklaidžiojusi, sudėliojau dainos žodžių maršrutą savo klausytojams.“

Vaizdo klipo idėją padiktavo tai, kad ankstyvoje vaikystėje Giedrė su tėvais gyveno šalia kitados Vilniuje veikusio kino teatro „Aidas“. „Vėliau jis buvo nugriautas ir dabar jo nebėra jokiame žemėlapio kampe, net ir internete išlikusios vos kelios nuotraukos, – pasakoja Giedrė. – Nors ir per miglą, bet atsimenu save kokių 3-4 metų, žiūrinčią ten indiškus filmus. Šis prisiminimas visai neseniai iškilo. Pamaniau, – štai, vaikas mokosi gyvenimo dramų iš indiškų filmų. Tuo pojūčiu pasidalinau su klipo režisiere Greta Griniūte.

Pamaniau, kad įvyksta gražūs sluoksniai tarp dainos teksto, kuriuo jau tiesiogiai nuskaitoma žmogaus augimo ir gyvenimo istorija, ir vaizdo, kuriuo lygiagrečiai pasakojami kiti sluoksniai: mažai mergaitei pradedamas rodyti gyvenimo filmas. Juk mes visi kažkada sutinkame žmones, kurie mums paleidžia gyvenimo filmą. Lygiai taip pat mums vos gimus yra įduodamas žemėlapis, kuriuo turime išmokti naudotis ir surasti savo vietą.“