Birželio 2-ąją tapytojas, kritikas, dailės pedagogas, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas Aloyzas Stasiulevičius mini 95-metį. Nuo 1956-ųjų menininkas surengė daugybę personalinių parodų Lietuvos ir pasaulio galerijose, muziejuose, reprezentuodamas šiuolaikinę Lietuvos dailę.
Jubiliejaus proga tapytoją pasveikino premjerė Inga Ruginienė.
„Jūsų kūryba daug metų žavi dailės mylėtojus. Surengėte šimtus parodų, o Jūsų paveikslai saugomi pasaulio muziejuose ir privačiose kolekcijose. Jūs niekada neieškojote kompromisų su įvairių draudimų kupina sovietine tvarka – buvote ir likote sąžiningas kūrėjas. Tad paveiksluose gyvena istorijos herojai, veriasi tiltai tarp žemės ir dangaus, tačiau ypač išsiskiria įvairiomis spalvomis žaižaruojanti meilė senajam Vilniui.
Gerbiamasis Aloyzai, nuoširdžiai sveikinu Jus garbingo 95-ojo jubiliejaus proga, linkiu dvasios stiprybės, jaukios kasdienybės ir ilgiausių metų. Dėkoju Jums už talento šviesą ir didelį indėlį į Lietuvos kultūros lobyną“, – rašoma ministrės pirmininkės sveikinime.
Kaip rašoma Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje, A. Stasiulevičius 1956 metais baigė Lietuvos dailės institutą, 1976–1979-aisiais dėstė jame, 1960–1976-aisiais – Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, 2004–2006-aisiais – Klaipėdos universitete. Nuo 1956 metų dalyvauja parodose, surengė daugiau kaip 60 individualių parodų Lietuvoje ir užsienyje.






