TROJICA tinejdžera osuđena za silovanje dviju djevojčica puštena su s britanskog suda bez zatvorske kazne, što je izazvalo zgražanje diljem zemlje. Kazne, koje je premijer Keir Starmer opisao kao "uznemirujuće" i "užasavajuće", bit će preispitane nakon što ih je državni odvjetnik danas uputio Prizivnom sudu, piše CNN.
Na pitanje o presudi, kojom su tinejdžeri umjesto zatvora dobili mjere rehabilitacije u zajednici, Starmer je izjavio: "Vjerujem da je ovo uznemirujuće za svakoga tko to vidi ili čuje za slučaj". Dodao je kako to smatra "uznemirujućim i kao političar i kao otac".
"Mogu najaviti da slučaj sada ide na Prizivni sud, koji će preispitati izrečenu kaznu, što je očito ispravan ishod", rekao je premijer.
Stravični detalji napada
Pojedinosti o dvama napadima u gradiću Fordingbridgeu na jugu Engleske užasnule su javnost, što je dovelo do brojnih pritužbi podnesenih kroz mehanizam koji građanima omogućuje da od državnog odvjetnika zatraže preispitivanje kazni koje smatraju preblagima.














