Botrányos videót tett ki az oldalára Itamar Ben-Gvir, a szélsőjobboldali izraeli nemzetbiztonsági miniszter: a felvételen a Gázába tartó nemzetközi segélyflotta letartóztatott önkénteseit arccal lefelé, műanyag kötözőkkel hárakötött kézzel térdepeltetik az izraeli katonák, a miniszter pedig azt kiabálja egy Dávid-csillagos zászlót lengetve, hogy

„Üdvözöljük Izraelben, mi vagyunk a ház urai!”.

Izrael április végén nemzetközi vizeken tartóztatotta fel a 22 hajóból álló flottát, amely Gázába akart segély vinni. 428 önkéntest letartóztattak, a Ben-Gvir által közzétett felvételek részben az őket szállító izraeli „börtönhajón”, részben az asdódi kikötő elkülönített részén készülhettek.

Forrás

Az egyik videón az egyik letartóztatott külföldi önkéntest, aki „Free Palestine”-t kiált, egy rendőr a földre teperi, amit a miniszter „szép munka!” megjegyzéssel ismer el. Egy másik kockán a miniszter az egyik megbilincselt aktivistát gúnyolja, az „Izrael él” szavakat ismételgeti, miközben az izraeli himnusz bömböl a hangszórókból.