Óriási diplomáciai felháborodást okozott Itamar Ben-Gvir izraeli nemzetbiztonsági miniszter videója, amin a politikus izraeli zászlót lengetve kiabál, miközben izraeli egyenruhások bántalmaznak külföldi aktivistákat, akik a Gázai övezetbe akartak segélyszállítmányokat juttatni.

A szélsőjobboldali Ben-Gvir saját maga posztolta ki szerdán a videót, „üdvözöljük Izraelben” felirattal. A felvételen több tucat, hátrakötött kézzel térdelő férfit és nőt lehet látni. A miniszter gúnyolja a fogvatartottakat, egy férfi arcába például azt kiabálja, hogy „Izrael népe él”.

Itamar Ben-Gvir izareli nemzetbiztonsági miniszter

Fotó:

Menahem Kahana/AFP