Több településen ismét felütötte a fejét a vízhiány, a vezetékes vízhálózat nyomáscsökkenése, a probléma azonban nem önmagában a kritikusan elavult víziközmű-rendszerekben van, hanem főként abban, hogy a lakosság a nagy melegben felelőtlenül használja a csapvizet, az esetekben több mint kétszeresére emelkedő fogyasztással pedig a víz kitermelése és tisztítása nem tudja felvenni a versenyt.