A halak jelentős része szerencsére el tudott úszni a szennyezéssel leginkább érintett területekről.

Erős szagú, üledékes szennyezés szivárog a patakba.

Miskolc polgármestere szerint a szennyezés emberekre nem veszélyes, de a patak élővilágában károkat okozott.