Helyi civilek és a Greenpeace akkumulátorgyártásban használt oldószert mutattak ki.

Helyi civilek és a Greenpeace akkumulátorgyártásban használt oldószert mutattak ki.

A Greenpeace bejelentést tett az esetről a helyi kormányhivatalnál, hogy kiderüljön: a környék akkugyárai miatt kerülhetett-e NMP a vízbe.

Gyanús halpusztulás miatt vettek mintát civilek a komáromi ipari park víztározójából, NMP-t mutattak ki benne. Az ipari park tározójából a Dunába szoktak vizet átemelni. A…