Prezident Petr Pavel v úterý podal kompetenční žalobu ve sporu o svou účast na červencovém summitu NATO v Ankaře. Hlava státu označila rozhodnutí vyloučit ho z delegace za bezprecedentní a mimořádně nešťastný krok. Krok Hradu vyvolal reakce napříč politickým spektrem. „Je to rozhodnutí pana prezidenta, respektuji ho, ale nemyslím si, že je to dobře,“ uvedl premiér Andrej Babiš.

Vláda rozhodne o tom, kdo se za Českou republiku zúčastní v červenci summitu Severoatlantické aliance v turecké Ankaře. Jednání se tentokrát nezúčastní prezident Petr Pavel, který…

Vláda premiéra Andreje Babiše na uzavřeném jednání rozhodla o složení delegace na summitu NATO v Ankaře. Prezident Petr Pavel v ní není. Hlava státu dopředu avizovala, že v…