W Polsce o ochronie zdrowia najczęściej rozmawiamy tak: 'za mało pieniędzy, za długie kolejki, za mało lekarzy, za mało pielęgniarek'. To wszystko prawda. Ale jest jeszcze jedno pytanie, które zadajemy zbyt rzadko: czy pieniądze, które już wydajemy, naprawdę zamieniają się w lepsze zdrowie pacjentów?

W Polsce o ochronie zdrowia najczęściej rozmawiamy tak: 'za mało pieniędzy, za długie kolejki, za mało lekarzy, za mało pielęgniarek'. To wszystko prawda. Ale jest jeszcze jedno…

- Ostatnio usiłowałam zapisać się na zabieg do Szpitala Południowego i dostałam termin za dwa lata. Gdy słyszę, że lekarz w tym szpitalu zarabiał ogromne kwoty, to chcę wiedzieć,…