A beruházási és közlekedési miniszter sok évig tart majd, amíg leszállítják a klímás HÉV- és InterCity-kocsikat.

Az IC-kocsik tucatszám állnak a csődbe ment Dunakeszi Járműjavítóban, amelyet az oroszok és a NER-közeli vállalkozók vittek csődbe. A közlekedési miniszter megmentené az üzemet.

Itthon is lenne elég klimatizált kocsi, csak a közlekedési miniszter szerind mind a járműjavítóban vannak, amit az Orbán-kormány orosz és neres köröknek privatizált.