A beruházási és közlekedési miniszter sok évig tart majd, amíg leszállítják a klímás HÉV- és InterCity-kocsikat.
Egész hétvégén azon a törvényen dolgoztunk a kollégákkal, amik ahhoz kellenek, hogy még idén nyáron haza tudjuk hozni a 700 milliárd forintot új légkondicionált alacsonypadlós hévekre és szintén korszerű, légkondis InterCity motorvonatokra – írta Vitézy Dávid beruházási és közlekedési miniszter a Facebookon vasárnap délután egy kép kíséretében. A fotón a politikus a héven utazik, állítása szerint 45 fokban. „Mindenkiről ömlik a víz” – írta és hozzátette: ha sikerül is hazahozni a forrásokat, sok évig tart majd, amíg az új járműveket leszállítják Magyarországra.Vitézy arról is írt, hogy a beszerzések ügyében hosszú évek óta nem történt semmi: Lázár János volt építési és közlekedési miniszter 2022 végén leállította az akkor indított InterCity-beszerzéseket, visszamondta a már finanszírozással rendelkező új Siemens-mozdonyokat. A politikus szerint ez úgy történt, hogy az új HÉV-kocsik beszerzését először orosz nyomásra visszavonták, majd az orosz-ukrán háború miatt három évre leállt a beszerzés, végül Lázár János, a korábbi közlekedési miniszter a kampányban kiírt egy tendert.Az első perctől mindenki tudta, hogy csak kampánykamu, és eredménytelen lesz – jellemezte Vitézy Lázár lépését. Hozzátette, hogy az előző kormány ekkor hagyott végleg elveszni 2 milliárd euró uniós forrást, amiből kijött volna egy óriási új HÉV- és InterCity-flotta is, akár már mostanában is járhatnának a szerelvények. https://hvg.hu/gazdasag/20260621_vitezy-david-mav-intercity-klima-dunakeszi-jarmujavito-csodNyitókép: Vitézy Dávid / Facebook








