A G7-országok vezetői üdvözölték a Trump és az iráni elnök által szerda este aláírt megállapodást, ami újranyitotta a kulcsfontosságú Hormuzi-szorost. A demokraták mellett viszont a republikánus politikusok sem ugrálnak örömükben. Van, aki szerint ez az elmúlt évtizedek legrosszabb külpolitikai fiaskója.

Az amerikai elnök szerint korrekt az Iránnal kötött megállapodás.

Az elfogadott szándéknyilatkozat megnyitja ugyan a Hormuzi-szorost, de a végleges békemegállapodásról szóló tárgyalások csak utána kezdődnek. Rengeteg a kérdés, nem tudni, Irán…