Zaměstnanci České televize a Českého rozhlasu budou v pondělí 22. června stávkovat. Nelíbí se jim, že vláda schválila návrh, který má od roku 2027 zrušit televizní a rozhlasové poplatky a převést financování veřejnoprávních médií na státní rozpočet. Fakticky se tak sníží příjmy obou médií. „Stávka je upozorněním, že se o tak zásadní změně nevede dostatečný odborný ani sociální dialog,“ vysvětlil předseda OS Media – odborového svazu hromadných sdělovacích prostředků Jan Křemen.

Iniciativa Veřejnoprávně, ve které působí řada zaměstnanců České televize a Českého rozhlasu, potvrdila konání výstražné stávky na protest proti plánovaným změnám financování…

Do jednodenní výstražné stávky v České televizi (ČT) a Českém rozhlase (ČRo) se v pondělí 22. června zapojí stovky zaměstnanců obou veřejnoprávních médií, kteří chtějí dát najevo…