Afganistanul a interzis utilizarea smartphone-urilor de către funcționarii guvernamentali, inclusiv de către membrii structurilor de securitate. Cei care nu respectă regulă pot fi pedepsiți în instanță

Afganistanul a interzis utilizarea smartphone-urilor de către funcționarii guvernamentali, inclusiv de către membrii structurilor de securitate. Cei care nu respectă regulă pot fi…

Ordinul a fost transmis de Ministerul Justiției al talibanilor către șefii tribunalelor militare care funcționează sub divizia militară a Curții Supreme a