Elsőfokú vízkorlátozás lép életbe a Pest vármegyei Pátyon – olvasható a mintegy kilencezer lakosú Pest vármegyei község Facebook-oldalán.

Tegnap rekordot jelentő, több mint 2500 köbméter víz fogyott a településen. A szennyvíztelepre mindössze 900 köbméter szennyvíz érkezett, tehát az elhasznált víz jelentős része locsolásra illetve más, nem feltétlenül szükséges célokra ment el

– állapították meg.

Ahogy írják, a nappali locsolási tilalom időtartama alatt reggel hat óra és este tíz óra között víziközműből vételezett ivóvízzel tilos

a magán és közterületi kertek, parkok öntözése, locsolása,