Elsőfokú vízkorlátozás lép életbe a Pest vármegyei Pátyon – olvasható a mintegy kilencezer lakosú Pest vármegyei község Facebook-oldalán.
Tegnap rekordot jelentő, több mint 2500 köbméter víz fogyott a településen. A szennyvíztelepre mindössze 900 köbméter szennyvíz érkezett, tehát az elhasznált víz jelentős része locsolásra illetve más, nem feltétlenül szükséges célokra ment el
– állapították meg.
Ahogy írják, a nappali locsolási tilalom időtartama alatt reggel hat óra és este tíz óra között víziközműből vételezett ivóvízzel tilos
a magán és közterületi kertek, parkok öntözése, locsolása,











