REPREZENTACIJA Hrvatske slavila je protiv Gane u posljednjoj utakmici grupne faze Svjetskog prvenstva. 2:1 je bio rezultat, a strijelci za Hrvatsku su bili Petar Sučić i Nikola Vlašič. Sučić je doveo Hrvatsku u vodstvu sjajnim udarcem iz daljine u 31. minuti. Gana je zatim izjednačila u 73. minuti, a deset minuta kasnije je Vlašić nakon prekida glavom doveo Hrvatsku u novo i konačno vodstvo.
Vlašić: Bog nam je jako bitan u životu
Nikola Vlašić, strijelac pobjedonosnog pogotka, prokomentirao je utakmicu u izjavi: "Utakmica je bila očekivano teška. Protivnik je jako kompaktan u obrani, ne daje puno prostora, ali mislim da smo i mi bili takvi. Iskoristili smo naše kontre i polukontre. Imali smo dosta šansi kada bi im oduzeli loptu na sredini terena."
Tekst se nastavlja ispod oglasa
"Kontrolirali smo posjed većinu utakmicu, izuzev 10-ak minuta kada samo primili gol. Tada se uvukla mala nervoza. Sve u svemu, smatram da smo odigrali pravu, mušku, hrvatsku utakmicu", objasnio je i zaključio: "Poremeti te gol malo. Nakon minutu-dva šoka, nastaviš igrati dalje.Na kraju smo, hvala Bogu, pobijedili. Svi smo presretni nakon pobjede jer mislim da ova reprezentacija može jako puno."






