HRVATSKA je u drugom kolu skupine L svladala Panamu s 1:0 golom Ante Budimira. Time je došla do prva tri boda na turniru koja bi joj, u nekim računicama, već mogla biti dovoljna za prolazak dalje u nokaut fazu. Da bi bila sigurna, vjerojatno neće smjeti izgubiti u zadnjem kolu od Gane.
Dalić je, kao što je i najavio, zaigrao s četvoricom igrača u zadnjoj liniji. Jedino što je nakon ove utakmice jasno jest da hrvatski problem nije u formaciji. Igrala s tri ili četiri čovjeka u zadnjoj liniji, uvijek ju muče isti problemi. A većina njih vuče korijene iz samoubilačkih odluka stručnog stožera.
Teško objašnjiva situacija s Budimirom. Dalić se vratio na stare postavke
Prije nekoliko dana je potpisnik ovih redova pohvalio Dalića za pressicu nakon utakmice s Engleskom. Na njoj je objasnio da je protiv Engleza igrao Petar Musa jer je bolji igrač u presingu te je zaključio: "Protiv Paname koristit ćemo Budimira".
"Koristiti" Budimira krivo je shvaćeno kao da će napadač Osasune startati jer je u vrhu napada opet bio Musa. Odluka o promjeni napadača u navedenom tekstu je pohvaljena jer se činilo da se Dalić odmiče od stare prakse u kojoj je startne devetke birao po zadnjem dojmu i tome jesu li ili nisu zabili gol u prethodnoj utakmici, a ne po specifičnom planu i prilagodbi na zahtjeve utakmice.






