Republika Zielonego Przylądka już w pierwszym meczu MŚ 2026 sprawiła wielką sensację i zremisowała bezbramkowo z Hiszpanią. Wielu ekspertów i kibiców uważało wtedy, że to był przypadek i zespół ten przegra dwa kolejne mecze. Tymczasem piłkarze Republiki Zielonego Przylądka w drugiej kolejce zremisowali z Urugwajem 2:2!

Zobacz wideo

Sensacyjny debiutant w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego zmierzył się z Arabią Saudyjską. Stawką pojedynku był awans do kolejnej fazy! Mecz stał na słabym poziomie i zakończył się bezbramkowym remisem. Republika Zielonego Przylądka oddała 15 strzałów (2 celne), a rywale siedem (3 celne). Arabia Saudyjska po tym remisie, podobnie jak Urugwaj, odpadła z MŚ.

W efekcie RZP w trzecim meczu na MŚ trzeci raz zremisowała. Dzięki temu zajęła drugie miejsce w grupie.

Republika Zielonego Przylądka w fazie pucharowej czeka nie lada wyzwanie. Zmierzy się bowiem z broniącą tytułu - Argentyną.