A letartóztatást ugyanis csak az ügyészségnek van joga indítványozni.

Péntek reggel a HVG is idézte azt a közleményt, amelyben Horváth Lóránt, az ukrán pénzszállítók védőügyvédje azt írta, hogy „Hajdú János, Farkas Örs, dr. Demeter Tamás és dr. Orbán Viktor gyanúsításával egy időben elrendelt őrizetbe vételét és letartóztatásuk indítványozását” indítványozta. Cikkünk megjelenése után a Vidéki prókátorként ismertté vált másik ügyvéd, Fülöp Botond arra hívta fel a figyelmet, hogy csak az ügyészség indítványozhatja a letartóztatást. https://hvg.hu/itthon/20260626_hiaba-allitja-nincsen-joga-orban-viktor-letartoztatasat-inditvanyoznia-az-ukran-penzszallitok-vedojenekHorváth Lóránt ezt követően a következőt írta ki Facebook-oldalára: „Természetesen nem indítványoztuk Orbánék letartóztatását (mert az ügyészségi hatáskör), csak a gyanúsításukat és őrizetbe vételüket.”

Hozzászólások