URUGVAJSKA reprezentacija nalazi se u nezavidnoj poziciji uoči odlučujuće utakmice protiv Španjolske na Svjetskom prvenstvu, koja se igra noćas u 2 sata po našem vremenu. Umjesto da se pripremaju u miru, momčad potresa raskol između igrača i izbornika Marcela Bielse (70). Nakon remija sa Saudijskom Arabijom (1:1) i Zelenortskim Otocima (2:2), Urugvajcima je za prolazak skupine H najvjerojatnije potrebna pobjeda protiv najjačeg suparnika.
Prema informacijama radijske postaje Espectador Deportes, koje prenosi portal Globo, skupina igrača predvođena zvijezdom Real Madrida Federicom Valverdeom (27) te Manuelom Ugarteom (25) iz Manchester Uniteda i Rodrigom Bentancurom (29) iz Tottenhama pobunila se protiv izbornika.
Igrači su navodno pozvali Bielsu na sastanak i zatražili promjenu pristupa i stila igre za ključni dvoboj sa Španjolcima. Nezadovoljni su količinom i intenzitetom treninga, koje smatraju uzrokom ozljeda, te žele da se momčad protiv Španjolske postavi u niski blok i priliku traži iz protunapada.
Napeti sastanak i Bielsine optužbe
Bielsa je na to reagirao sazivanjem sastanka cijele momčadi, na kojem je poručio da planiraju kopirati formaciju Španjolaca. Uslijedio je 48-minutni sastanak na kojem je branio svoje metode, tvrdi radijska postaja.









