Sprawcą ataku na pracowników i pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego jest 19-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. W wyniku napaści ranne zostały cztery osoby. Władze placówki przekazały nowe informacje na temat zdarzenia.
Zgłoszenie o ataku służby dostały w czwartek po godz. 18. Napastnik, 19-letni Polak, wszedł do szpitala, a następnie do sal szpitalnych, gdzie zaatakował nożem dwie pacjentki. Zareagowali lekarz i jedna z pielęgniarek. 19-latek został zatrzymany.
Łącznie poszkodowane zostały cztery osoby: lekarz, pielęgniarka i dwie pacjentki. Stan trzech rannych - lekarza i pacjentek - jest poważny, ale stabilny. Mają rany kłute klatki piersiowej, a jedna z tych osób również rany szyi. Poszkodowana pielęgniarka doznała obrażeń ręki.
Wiadomo, że 19-latek użył kilkudziesięciocentymetrowego noża. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu-Zdroju Robert Ostrowski poinformował, że napastnika obezwładnił i przytrzymał do przyjazdu służb lekarz, który został poszkodowany. - Wykazał się bohaterskim czynem - podkreślił.
Tajemniczy przetarg, przepłacone zlecenie i tajny protokół. Kolejna afera w Szpitalu Południowym












