Németország ugyan már a 2. percben előnybe került Leroy Sané révén (itt írtunk arról, hogy miért lehetett volna lefújni a végül góllal végződő akciót), az első két fordulóban gólképtelen Ecuador fordítani tudott, és ezzel ugyanúgy ott van a legjobb 32 között, mint a négyszeres világbajnok európai csapat.

Nagelsmann a meccs után azt nyilatkozta, hogy a második félidőben azért kellett több helyen is változtatnia, mert néhány játékosa elfáradt, és Ecuadoron látszott, hogy elszántan játszott, tudván, hogy egy győzelem továbbjutást érhet számára.

Az egyik újságíró felvetette, hogy nem volt-e túl kényelmes a német csapat azok után, hogy már a második forduló után bebiztosította a csoportelsőséget.

Nagelsmann abszurdnak nevezte a felvetést, majd azt válaszolta, hogy mindent beleadtak és bizonyítani akartak a játékosai.

Máshogy látták Nagelsmann tanítványai