Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Visszamenőlegesen biztosítandó béremelésről döntött a kormány a pedagógusok számára, derül ki a csütörtöki Magyar Közlönyből. A 2026 elejétől érvényes, 10 százalékos béremeléshez most még 0,4 százalékpontos emelés érkezik, ami a gyakorlatban havi néhány ezer forintos emelést jelent.A pedagógusok augusztusban egy összegben fogják megkapni a januárig visszamenőleges emelést – az erről szóló rendelet július 1-jén lép hatályba. Ennek értelmében módosulnak az alap illetmények sávjai is, amik most járulékok nélkül, bruttóban az alábbi módon alakulnak:Gyakornok: 707 ezer forint 2026-ban.Pedagógus I.: 720 ezer forinttól 1 406 ezer forintig.Pedagógus II.: 727 ezer forinttól 1 496 ezer forintig.Mesterpedagógus: 787 ezer forinttól 1 797 000 forintig.Kutatótanár: 918 ezer forinttól 1 938 000 forintig.A szakképzésben tanító tanárok pedig nem kereshetnek kevesebbet 778 ezer forintnál.Az előző kormány azért kezdte emelni a pedagógusok béreit, mert egy Európai Unióval kötött megállapodás értelmében Magyarországon el kell hogy érje a diplomás átlagbér 80 százalékát a pedagógusok átlagbére, ezt a célt a kormány 2024-ben tűzte ki, abban az évben 32,2 százalékkal emelték a pedagógusbéreket.PartnereinktőlÁllítsd be a Telexet megbízható forrásnak!Kövess minket Facebookon is! Legfontosabb További élő árfolyamok! Friss hírek
Kisebb visszamenőleges béremelést kaptak a pedagógusok
Ez havi néhány ezer forintos emelést jelent a gyakorlatban.









