Korábban az Eduline-on is beszámoltunk arról, hogy az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium a januári 10 százalékos béremelést követően további 0,4 százalékponttal egészítené ki a köznevelésben és a szakképzésben dolgozó pedagógusok fizetését. A jogszabály tervezete szerint a módosítás 2026. január 1-jéig visszamenőlegesen lépne hatályba, így a pluszpénzt a tanárok egy összegben is megkaphatják.A bérkorrekcióra azért van szükség, mert a pedagógusbéreknek továbbra is el kell érniük a diplomás átlagbér 80 százalékát, amit Magyarország korábban az Európai Bizottság felé vállalt.A tervezet alapján a korrigált illetménysávok a következőképpen alakulnának:Gyakornok: bruttó 707 600 forintPedagógus I.: bruttó 720 000 forint – 1 406 000 forintPedagógus II.: bruttó 727 000 forint – 1 496 000 forintMesterpedagógus: bruttó 787 000 forint – 1 797 000 forintKutató-tanár: bruttó 918 000 forint – 1 938 000 forintEz azt jelenti, hogy a kategóriák alsó határai az alábbiak szerint emelkednek bruttóban 2026. január 1-hez képest:Gyakornok: bruttó 2600 forintPedagógus I.: bruttó 2000 forintPedagógus II.: bruttó 2000 forintMesterpedagógus: bruttó 2000 forintKutató-tanár: bruttó 3000 forintFontos azt is kiemelni, hogy a januári béremelés után, márciusban az uniós vállalás miatt a pedagógusok egyszeri többletjuttatást kaptak, miután a KSH végleges adatai szerint a 2025-ös pedagógus-átlagbér 840 743 forint volt, ami 1,2 százalékkal elmaradt a diplomás átlagbér 80 százalékától.A pedagógusok fizetése legutóbb a TÉR-értékelés eltörlését tárgyaló törvény parlamenti vitájában került elő. Akkor Lannert Judit úgy fogalmazott (miután fideszes politikusok megjegyezték az oktatási miniszternek, hogy a TÉR-értékelésen jól szereplő pedagógusok kaptak pluszban pénzt), „az Unió a saját szabályait felrúgva hajlandó volt bérekre adni a forrásokat, ehhez képest nagyon egyszerű volt azt a 20 ezer forintot odarakni, ha közben az uniós pénzeket meg erre lehet használni”.Lannert Judit: több mint 23 ezer órát foglalkoztak 4 hónap alatt a pedagógusok a TÉR-relAz oktatási miniszter szerint intézményenként átlagosan 865 óra ment el a TÉR-re.