Lekerült a napirendről a XIII. kerületi képviselő-testületi ülésen az idén januárban elhunyt Fenyő Miklós szobrának terve, miután a helyiek giccsűző petíciót indítottak, és a főváros Köztéri Művészeti Szakmai Tanácsa is kiállt a zsánerszobrok ellen.
Vagy ahogy az önkormányzat közleményében fogalmazott: „Az elmúlt időszakban a nyilvánosságban kialakult vita, a különböző szakmai álláspontok megismerése a folyamat újragondolását teszi szükségessé.”
Forrás:
XIII. kerület önkormányzata
A széles közönség június elején ismerhette meg az önkormányzat által februárban kiírt pályázaton győztes szobor tervét, ami kisebb felháborodást keltett a helyiek körében. Rövidesen petíció is indult a környékbeliek közreműködésével „Ne legyen Újlipótváros a köztéri giccs áldozata” címmel – ezt eddig kicsivel több mint hatszázan írták alá.












