„Meglepett a főpolgármester negatív reakciója a Hősök tere zöldítésére. Eddig az volt a álláspontja, ahogy az enyém is, hogy a városban mindenütt törjük fel a betont, akkor itt miért ne?” – nyilatkozta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a Népszavának arról, hogy Karácsony Gergely főpolgármester nem fogadta teljes lelkesedéssel a Hősök tere parkosításának tervét.„A Hősök tere talán az egyedüli hely a városban, ahol nem törném fel a burkolt felületet, hanem megőrizném és megújítanám olyan minőségben, hogy azvalóban egy olyan panteon legyen, ahol megelőzéseket, nagy koncerteket lehet tartani, és valószínűleg ez nehezen összeegyeztethető azzal, hogyha ott a burkolt felület megszűnik– mondta a főpolgármester.Vitézy szerint ugyanakkor nem az emlékmű előtti díszkő helyére ültetnének bokrokat, hanem a tér körüli, múzeumok előtti kétszer három sávos utak helyére telepítenének fasorokat. „Ha ott nincs forgalom, márpedig a Kós Károly sétányt visszaadnánk a gyalogosoknak, akkorezekre az utakra nincs szükség. Ha ezeket is lekövezzük, akkor egy árnyék nélküli kőtenger lesz a Városliget bejárata– magyarázta a miniszter.Tisza Párt tüntetés Hősök tere, 2024Kriza MártonAz ellentétek nem tűnnek feloldhatatlannak. Vitézy állítása szerint megpróbálja majd meggyőzni a zöldítésről Karácsonyt, Karácsony állítása szerint „nagyon kíváncsi bárkinek a véleményére”.A főpolgármester azt is megígérte, hogy ha „eljut odáig az ügy”, megkérdezik róla a budapestieket.