Liderii Summitului Flancului Estic de la Gdansk. Foto: Wojtek RADWANSKI / AFP / Profimedia
Nicușor Dan face joi o vizită în Polonia, unde participă la Summitul Flancului Estic ce se ține în orașul-port Gdansk.
Reporterul HotNews Rebecca Popescu transmite cele mai importante informații de acolo
Summitul Flancului Estic se ține la Primăria Gdansk, unde liderii europeni veniți la eveniment au ieșit înainte de întâlnire pentru o „fotografie de familie”.
Premierul Donald Tusk și șefa Comisiei Europene, Ursula von der Leyen au fost aplaudați și felicitați de câțiva oameni care se aflau acolo.








