În plină criză politică în țară, președintele Nicușor Dan merge joi, 25 iunie, în Polonia. Șeful statului participă la Summitul Flancului Estic şi va avea o întâlnire cu fostul președinte polonez Lech Walesa, a anunțat miercuri Administrația Prezidențială.
Conform agendei publicate de Palatul Cotroceni, Nicușor Dan va participa, începând cu ora 13:30, la Summitul Flancului Estic, care se va desfășura la Artus Court – Primăria Gdansk, în Republica Polonă.
La ora 15:00, președintele este așteptat să vină la declaraţiile de presă comune cu liderii prezenţi la Summitul Flancului Estic.
Ulterior, la ora 16:30, șeful statului va avea o întâlnire cu Lech Walesa, fost preşedinte al Republicii Polone, la Centrul European Solidaritatea din Gdansk.
Criză politică prelungită











