A 15 megszüntetendő közérdekű vagyonkezelő alapítvány (kekva) egyike a Hauszmann Alapítvány. Az alapítvány öt évvel ezelőtt igen nagy területet kapott az államtól Szentendre külterületén, hogy méltóképp ápolják a világhírű, Budapest arculatát meghatározó építész, Hauszmann Alajos emlékét. A család egykori birtokán építenék fel az Annavölgyi Képzési Központot és a Hauszmann Emlékházat. A területen lévő, szocializmus korabeli honvédségi főtiszti üdülőt már elbontották, jelenleg a külső víz- és szennyvízhálózatot építik ki, ezek a munkálatok lényegében a Tisza április győzelmével párhuzamosan kezdődtek el. Az alapítványé a Dreher család vadászkastélyának épült, majd Ságvári Endre Turistaházzá lett romos épület is a Lajos-forrásnál.
Szentendre külterületén, a Lajos-forrás és Dömörkapu felé vezető Angyalvölgyi úton a félpályát néhány héttel ezelőtt lezárták. Egész sok autó jár erre, úgyhogy indokolt, hogy jelzőlámpa irányítsa a forgalmat.
És egymás után jöttek a nagy billenős teherautók is eg volt honvédségi területre, ami egy 2021-ben létrehozott, most megszüntetendő kekva, a Hauszmann Alapítvány tulajdonában van. A Tisza áprilisi győzelmével párhuzamosan megindult a külső víz- és szennyvízhálózat szeptemberig tartó kiépítése, emiatt a félpályás útzár. Mindez azért pikáns, mert, mint látni fogjuk, a Hauszmann Alapítványhoz hasonló kekvák megszűnnek, az általuk vitt projektekről az EU-s pénzek hazahozatalához szükséges törvénymódosítás és az alapítványok átvilágítása után fognak dönteni.










