A Tisza-kormány nem támogatja, hogy az Alkotmánybíróság a budai Várnál található egykori József főhercegi palota épületébe költözzön – derült ki a csütörtöki Magyar Közlönyből. Közölték azt is, hogy felülvizsgálják az állami intézmények költözéseit és a Nemzeti Hauszmann Program beruházásait, valamint a Budavári Palotanegyed megújítására vonatkozó beruházásokat, az intézkedések felelőse pedig Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter lesz.Közel százmilliárd forintba került eddig a budavári Szent György téri József főhercegi palota újjáépítése. Három éve jelentették be, hogy ebbe az épületbe költözne az Alkotmánybíróság, az impozáns helyszínválasztással a cél az lehetett, hogy az osztrák, cseh és szlovák társintézményekéhez hasonló helyszínen működjön a testület.József főherceg palotája Korb Flóris és Giergl Kálmán építészek tervei alapján, az egykori Teleki-palota átépítésével készült el 1906-ban. A Szent György téren álló épület megsérült a második világháborúban, a renoválására pedig nem került sor, így a főúri lakot 1968-ban lebontották. Az épület rekonstrukciója még 2021 júliusában kezdődött.A HVG 2022-ben kétrészes dokumentumfilmet forgatott arról, hogy felesleges pénzkidobás, történelemhamisítás vagy értő restauráció, ami a budai Várban történik. Ennek második részében szó esik a József főherceg „építészetileg nagyon gyenge", ám vasbetonból mégis újjászülető palotájáról is. Mindkét rész elérhető ebben a cikkünkben: https://hvg.hu/360/20221222_budai_var_karmelita_kolostor_hauszmann_terv_ero_rostasNyitókép: Nemzeti Hauszmann Program/Facebook
A Tisza-kormány nem támogatja, hogy az Alkotmánybíróság a budai Várba költözzön
Vitézy Dávid vezetésével felülvizsgálják a Nemzeti Hauszmann Program és a Budavári Palotanegyed beruházásait.







