Pénteken megszűnhet a Megafon utolsó dolgozójának munkaviszonya – értesült a Media1.hu. A portál egy forrása szerint 55-57 embert érint a leépítés: az első hullámban június 21-én, majd 26-án.A Media1 értesülése szerint a Megafon irodáit felszámolták, a bútorokat is eladták, de hasonló folyamat zajlott le a Digitális Szuverenitási Központnál is. A Patrióta YouTube-csatorna jövője bizonytalan még, a 300 ezer feliratkozója az egyik utolsó jelentősebb érték, amely még megmaradt.Amint azt már bemutattuk, a Megafon helyzete anyagilag tarthatatlanná vált: csak azért tudott elérni 474 millió forint nyereséget 2025-ben, mert az egyéb bevételei 5,8 milliárdról 8,6 milliárd forintra nőttek, de azt nem közölték, hogy pontosan honnan érkezett ez a pénz. A Megafon összesen 57 embert foglalkoztatott 2025-ben, a bérköltsége pedig elérte az 1,8 milliárd forintot. A Magyar Hang már másfél héttel a választás után arról írt egy névtelenséget kérő forrásra hivatkozva, hogy megindultak a kírúgások, a szerkesztőktől a technikai háttéremberekig küldtek el embereket, akiknek már nem kell bemenniük dolgozni. https://hvg.hu/360/20260603_mediaiszony-mediaworks-indamedia-mediapiac-beszamolokA Media1 mostani cikke szerint a választás estéjén még arról volt szó, hogy folytatják a működést, néhány nappal később viszont már szóba került az is, hogy közösségi finanszírozásra álljanak át, április 21-én pedig közölték, hogy ha nem lesz megoldás egy hónapon belül, akkor jöhet a csoportos létszámleépítés.
Media1: pénteken távozhat a Megafon utolsó dolgozója, már a bútorokat is eladták az irodákból
Ellehetetlenül a Fidesz egykori propagandaterjesztő központja.









