Ahogy arról beszámoltunk, pénteken megszűnhet a Megafon utolsó dolgozójának munkaviszonya. A Media1 információi alapján több mint 50 embert érint a leépítés több hullámban, még június végén, és már az irodáikat is felszámolták, a bútorokat eladták. Habár a választás estéjén még arról volt szó, hogy folytatják a működést, néhány nappal később már szóba került az is, hogy közösségi finanszírozásra álljanak át, április 21-én pedig közölték, hogy ha nem lesz megoldás egy hónapon belül, akkor jöhet a csoportos létszámleépítés. https://hvg.hu/kkv/20260625_megafon-kirugasok-propagandaA hírre Lengyel Tamás színész is reagált a közösségi oldalán. Ahogy fogalmazott:Csak azt nem értem, ha a Megafon tényleg adományokból tartotta fenn magát a kezdetektől fogva, akkor egy választási vereségnek mégis miért az a következménye, hogy a mai napon az utolsó munkavállaló munkaviszonya is megszűnik, és még a bútorokat is eladták. Továbbá azt sem értem, ha esetleg mégsem adományokból gyűlt össze a működéshez szükséges pénz, hanem tényleg közpénz volt, ki fogja mindezt VISSZAFIZETNI?Hozzátette: a magánvéleménye szerint „aljas rohadék mind, aki egy fűszálat is keresztbe tett azért, hogy ez a hazug gépezet működni tudjon”. Szerinte sok minden mellett a Megafonra sincs mentség, aki pedig „ott dolgozott, anyagot gyártott neki, arcával, tudásával, idejével segítette ezt a mocskot, az remélem, visszakapja az élettől mindazt, amit ő tett. Felkészül, Mandiner!”, zárta a posztját.Korábban megírtuk, hogy a Fidesz egykori propagandaterjesztő központjának helyzete anyagilag tarthatatlanná vált: csak azért tudott elérni 474 millió forint nyereséget 2025-ben, mert az egyéb bevételei 5,8 milliárdról 8,6 milliárd forintra nőttek, de azt nem közölték, hogy pontosan honnan érkezett ez a pénz.A Megafon összesen 57 embert foglalkoztatott 2025-ben, a bérköltsége elérte az 1,8 milliárd forintot. A Magyar Hang már másfél héttel a választás után arról írt egy névtelenséget kérő forrásra hivatkozva, hogy megindultak a kirúgások, a szerkesztőktől a technikai háttéremberekig küldtek el embereket, akiknek már nem kell bemenniük dolgozni.Hasonló folyamat zajlott le a Digitális Szuverenitási Központnál is, a Patrióta YouTube-csatorna jövője bizonytalan még, a 300 ezer feliratkozója az egyik utolsó jelentősebb érték, amely még megmaradt. https://hvg.hu/360/20260603_mediaiszony-mediaworks-indamedia-mediapiac-beszamolok
Lengyel Tamás a Megafon felszámolásáról: Aljas rohadék mind, aki egy fűszálat is keresztbe tett azért, hogy ez a hazug gépezet működni tudjon
A színész azt is felvetette, hogy ha a Megafon valóban közpénzből működött, ki fogja az összegeket visszafizetni.









