Nicusor Dan, în noaptea alegerilor prezidențiale, București, 18 mai 2025. FOTO: Inquam Photos / Alex Nicodim
Preşedintele Nicuşor Dan, care se afla în drum spre Polonia unde merge la Summitul Flancului Estic, s-a oprit miercuri seară la Cluj-Napoca, ca să participe la o cină cu organizatorii „Techsylvania”. Ulterior, spre miezul nopții, șeful statului a ieșit în centrul Clujului, unde a făcut fotografii și videouri alături de oamenii întâlniți pe străzile municipiului.
Vizita de la Cluj nu a fost anunțată în mod oficial de către Administrația Prezidențială.
Imaginile cu președintele pe străzile din Cluj au fost transmise în direct miercuri seara târziu, de Digi24, între orele 23:30 – 00:00, iar o parte dintre ele au fost publicate și în mediul online.
Șeful statului nu a făcut declarații de presă, dar a ținut să-i salute și să discute, pe scurt, cu oamenii din Cluj cu care s-a întâlnit pe stradă.








