Farkas Balázs a legjobb magyar fallabdajátékos, jelenleg 55. a világranglistán, de volt már 33. is. Junior Európa-bajnokságon és a Világjátékokon is nyert ezüstérmet, június 7-én a kilencedik magyar bajnoki címét szerezte meg. A profi létről, a világ legjobbjairól és a Los Angeles-i olimpiáról is beszélgettünk vele.
Mikor kaptál ki utoljára magyar játékostól?
Szerintem 9 éve. Még az országos bajnokság előtt volt egy mérkőzés, ott kikaptam Krajcsák Márktól. Vele sokáig rivalizáltunk. Háromszor-négyszer játszottunk ob-döntőt, akkor még mindig megvert. Ez 9 éve fordult meg, amikor le tudtam győzni. Azóta nem vesztettem meccset magyar játékos ellen. (Alul a 2018-as ob-döntő, amit már Farkas nyert meg – a szerk.)
Forrás
Az elmúlt 30 évben három játékos nyert férfi országos bajnokságot. Először Török András hetet, aztán Krajcsák Márk 14-et, majd te az utolsó kilencet. Mi lehet az oka annak, hogy ez a három játékos ennyire dominált?










