Ugyan a múlt héten bejelentett előrendelés csak éjfélkor indul, a fejlesztő-kiadó Rockstar Games már ezt megelőzően választ adott az elmúlt hónapokban az egész iparágat izgalomban tartó kérdésre, és elárulta, hogy a Grand Theft Auto VI 80 dollárba fog kerülni, az extrákat tartalmazó Ultimate Edition pedig 100 dollár lesz majd. Európában minden bizonnyal ugyanennyi euró lesz a játék, ami azt jelenti, hogy jelenlegi árfolyamon durván 28 ezer forintot kell majd fizetni az alapverzióért, és durván 35 ezret a full extrás változatért.A Rockstar emellett azt is bejelentette, hogy az előrendelések mindenhol helyi idő szerint éjfélkor kezdődnek, szóval ha valaki azonnal be akarja biztosítani magának a játékot, annak magyar idő szerint éjfélig kell fennmaradnia. Illetve valószínűleg kicsit tovább, mert valószínűleg nem nagyon fogják bírni a szerverek a terhelést. Az is kiderült, hogy a dobozos változatok november 12-étől, egy héttel a megjelenés előtt lesznek elérhetőek, hogy elő lehessen tölteni a játékot. Szintén fontos fejlemény, hogy a dobozokban nem lesz lemez, egy letöltőkódot fognak kapni az emberek.Az is kiderült, hogy minden előrendelő kap egy hónap ingyen GTA+-előfizetést, meg egy, a GTA: Vice Cityt idéző csomagot, benne Tommy Vercetti legendás ingmintájával ellátott fegyverkinézetekkel, egy '80-as éveket idéző kocsival, és korabeli ruhákkal és frizurákkal a két főszereplő számára. Az Ultimate Editiont előrendelők ezen felül egy rakás dolgot kapnak még a különféle járművektől a személyre szabható fegyvereken át a ruhákig. És lesz egy csomó exkluzív bolt is – tetoválószalon, fodrászat, ruhabolt és autótuninggal foglalkozó szerviz – amihez csak az Ultimate Editiont megvásárlók férhetnek majd hozzá.Ez azt jelenti, hogy az elmúlt hetekben kiszivárgott infók több ponton sem voltak teljesen pontosak, hiszen a játékból a jelek szerint nem három verzió lesz, hanem kettő, a 80 dolláros árat pedig végül a legolcsóbb verzió kapta. Ez azt jelenti, hogy a Nintendo Switch 2 nyitócímeként tavaly megjelent Mario Kart World után a GTA VI lesz az első játék, amiért legalább ennyi pénzt kell kifizetni – a Nintendón kívül eddig ezt senki nem merte meglépni, az Xbox ugyan próbálkozott vele a The Outer Worlds 2-nél, de a közfelháborodás hatására gyorsan visszakozott is.Hogy ennek milyen hatása lehet az iparágra, az jó kérdés. Egyes elemzők korábban amellett érveltek, hogy a 90 dolláros ár sem lenne túlzás a GTA VI-nál, mert ezzel a Rockstar legitimálná az áremeléseket, aminek szerintük itt lenne az ideje, hiszen a csúcskategóriás videójátékok fejlesztési költsége rengeteget nőtt az elmúlt években. Közben viszont nem biztos, hogy ezekre néhány kivételtől eltekintve tényleg van igény, hiszen egyre népszerűbbek az indie és a közepes költségvetésű, úgynevezett AA-játékok, amiknek jelentősen alacsonyabb a fejlesztési költsége, és így az ára is.