HRVATSKA nogometna reprezentacija je u ključnoj utakmici drugog kola Svjetskog prvenstva teškom mukom pobijedila Panamu 1:0 i tako ostala u igri za prolazak skupine. Jedini pogodak na utakmici u Torontu postigao je Ante Budimir u 54. minuti. Hrvatska je tako stigla do prva tri boda na ovom SP-u nakon uvodnog poraza od Engleske.
Vrijedna tri boda donio je Ante Budimir, koji je nakon utakmice podijelio svoje dojmove. "Bilo je sjajno ući u igru i zabiti gol na stadionu krcatom Hrvatima. Morali smo početi pobjeđivati. Mogli smo zaključiti utakmicu u onih nekoliko kontranapada nakon što smo poveli 1:0. Marco Pašalić je imao najbolju priliku, tada smo mogli sve riješiti, zauzeti drugačije prostore i steći sigurnost.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
U zadnjih 15-20 minuta opet smo bili u podređenom položaju, ali pokazali smo čvrstinu. Jako je važno što nismo primili gol. Izvući ćemo dobre stvari iz ovoga, pobjeda nije bila laka, a na malim se stvarima gradi nešto veliko. Popravili smo izvođenje kornera i obranu, koncentraciju u ključnim trenucima... To nam treba poslužiti da budemo bolji. Nadam se da će nas sve ovo dodatno podići."
O sljedećem protivniku, Gani












