Mieszkała w Polsce przez 5 lat. Teraz wraca do USA. "Pierwsze lata były romantyczne"
23 czerwca 2026, 13:03
Pięć lat temu Emilia zamieniła Stany Zjednoczone na Polskę. Studiowała, uczyła się języka i próbowała odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dziś przyznaje, że czas spędzony nad Wisłą był ważnym doświadczeniem, ale nie takim, jakiego się spodziewała. W instagramowej rozmowie otwarcie opowiedziała, dlaczego zdecydowała się na powrót do domu.
Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl, fot. Screen @aliensinpoland/ Instagram
Polska już dawno przestała być wyłącznie ciekawym kierunkiem turystycznym. Trafia również na listę miejsc wybieranych przez młodych ludzi szukających dobrego wykształcenia i międzynarodowych doświadczeń. Rodzime uczelnie przyciągają studentów z różnych zakątków świata szeroką ofertą kierunków, przystępnymi kosztami życia i coraz lepszą renomą. Wśród nich znalazła się również pewna Amerykanka. Po pięciu latach spędzonych w Polsce Emilia postanowiła jednak wrócić za ocean. Co sprawiło, że podjęła taką decyzję?









